Новини

09.12.2020 09:44
ПОДАЄМО ДЕКЛАРАЦІЇ!!!

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ БОРЩІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 7 СКЛИКАННЯ07.12.2020 19:05
7 грудня - День місцевого самоврядування13.11.2020 15:54
15 листопада – День працівників сільського господарства09.11.2020 14:31
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва02.11.2020 14:31
Віват іменинники!      Архів новин

Урядові портали

 

Пророча слава Кобзаря - 10.03.2017 14:48

    З нагоди 203-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря  відбувся Шевченківський урок, який вів голова Борщівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Петро Довгошия. У заході взяли участь заступник голови районної ради Андрій Русенко та заступник голови райдержадміністрації Микола Будзінський.  Слово про Шевчнка та силу його творчості мовив Андрій Русенко.В ході урочистостей нагородили грамотами і призами переможців конкурсу читців поезій  «Слово Тарасове струнами б’ється». Отримала свої нагороди також талановита учнівська молодь, що брала участь в обласних та Всеукраїнських олімпіадах з української мови та літератури, здійснювала науково-дослідницьку роботу на ниві українського слова. Відзначили активну просвітницьку та громадську діяльність отця Богдана Боднара та працівника методичного кабінету Оксани Кисіль. Також був нагороджений активний популяризатор Шевченкового слова Іван Лазарук. Юні переможці конкурсу читців  Оля Щур та Богдан Ярчук продекламували безсмертні твори Шевченка.Присутні вшанували пам'ять загиблих захисників України хвилиною мовчання, поклали квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві у центрі Борщева.

    Сьогодні, 10 березня, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Шашкін, працівники апаратів районної ради та райдержадміністрації, колективи установ та організацій, студіююча молодь, представники громадськості взяли участь у спільній панахиді за упокій душі Тараса Шевченка.

Пророче слово Кобзаря доноситься до нашого сьогодення, його поезія закликає не спати.  Зі словами «Борітеся-поборете!» Небесна Сотня йшла вперед, виборюючи волю, вірші Шевченка підносять бойовий дух захисникам на Сході.  Згадали під час заходу тих, кому було небайдуже «як Україну злії люде присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять...», пом’янувши хвилиною мовчання загиблих під час Революції Гідності та АТО.

Парох греко-католицької церкви отець Богдан Боднар відправив панахиду,  помолився разом з присутніми за мир, єдність, братерство, до чого завжди закликав Шевченко.Учасники заходу поклали лампадки до пам’ятника Великому Кобзарю.

Відбувся концерт, приурочений Національним дням пам’яті Тараса Шевченка.

Звучало вічне слово Тараса у виконанні юних декламаторів, лилося у піснях досвідчених виконавців - чоловічого аматорського колективу із Циган, хорів Борщівського агротехколеджу, центральної районної комунальної лікарні.  

Професійним співом порадував жіночий хор Борщівської школи мистецтв «Зорецвіт», віртуозною майстерністю - ансамбль скрипалів. Неперевершеним виконанням пісні про Небесну Сотню вразив Сергій Дерій. Скала-Подільський ансамбль читців достукався до сердець глядачів декламуванням поеми «Великий льох» у поєднанні з проникливою акторською грою.

Голова Борщівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Петро Довгошия провів паралелі між творчістю Шевченка й сучасними подіями, підкреслив актуальність, пророчість його поезій. Присутні вшанували  наших захисників, що загинули на війні, хвилиною мовчання.

У заході взяли участь заступники очільників району – Андрій Русенко та Микола Будзінський.


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011