Новини

09.12.2020 09:44
ПОДАЄМО ДЕКЛАРАЦІЇ!!!

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ БОРЩІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 7 СКЛИКАННЯ07.12.2020 19:05
7 грудня - День місцевого самоврядування13.11.2020 15:54
15 листопада – День працівників сільського господарства09.11.2020 14:31
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва02.11.2020 14:31
Віват іменинники!      Архів новин

Урядові портали

 

Стежкою нескорених - 07.03.2017 14:45

   Традиційно, 5 березня місце на окраїні Гукова Хмельницької області, де спалили останки генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича (Тараса Чупринки) та де вдячні останки встановили базальтовий хрест, стає місцем паломництва свідомих українців. У неділю тут відбулися  поминальні заходи. Участь у них взяв заступник голови районної ради Андрій Русенко. Під час виступу він , зокрема, зазначив:-Чекісти ганялися за Шухевичем рекордний термін. Жоден із керівників антикомуністичного підпілля не очолював його шість із половиною років поспіль. "Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах" — цей вибір у боротьбі із системою зробив Шухевич 5 березня 1950 року. З того страшного для усієї України дня минуло 67 років. І от десятки націоналістів, волонтерів, активістів та патріотів своєї землі, представники влади та ветерани новітньої війни з російськими загарбниками зібрались в цей сонячний день біля символічної могили командувача і провідника українських націоналістів, щоб вшанувати пам'ять генерал-хорунжого.

 Роман Шухевич став для наступних поколінь борців за Україну взірцем мужності, незламності, вірності політичним поглядам та військового хисту командира. Адже сучасне покоління борців за Україну воює проти того самого ворога, що й бійці УПА. Великоросійський шовінізм, під яку маску він би не ховався – великоімперську, комунобільшовицьку чи євразіопського «руссскава міра» - завжди бачив Україну лише як свій сировинний придаток, як джерело людських ресурсів, хліба, вугілля. Поставивши інтереси нації вище приватних інтересів, пожертвувавши власним сімейним благополуччям, легендарний генерал-хорунжий УПА створив армію, яка успішно воювала на два фронти і понад десять років діяла як потужна партизанська сила.

 Коли виникла загроза над Україною, я не міг вчинити інакше, ніж записатися в добровольчий батальйон і піти на Схід боронити нашу державу зі зброєю в руках. Звичайно, що взявши сьогодні за приклад героїчний чин Романа Шухевича, всі ми маємо боротися з ворогом, а не торгувати з ним. Тому ми, націоналісти, і підтримуємо блокаду ОРДЛО. Бо чітко усвідомлюємо – доки буде торгівля, доти буде війна.  Ми - єдина країна. Схід і Захід насправді дуже тісно пов’язані. І цю силу, нашу міць мають живити такі постаті як Роман Шухевич.  Тож маємо все робити для того, аби молоде покоління українців пишалися нашою історією, видатними людьми, пам’ятали власне коріння.

      Відбулося покладання квітів до символічного хреста, запалення лампадок. Спільною молитвою за душі всіх полеглих за волю України, виконанням Державного гімну  закінчився захід.


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011