Новини

09.12.2020 09:44
ПОДАЄМО ДЕКЛАРАЦІЇ!!!

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ БОРЩІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 7 СКЛИКАННЯ07.12.2020 19:05
7 грудня - День місцевого самоврядування13.11.2020 15:54
15 листопада – День працівників сільського господарства09.11.2020 14:31
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва02.11.2020 14:31
Віват іменинники!      Архів новин

Урядові портали

 

14 січня - Новий рік за старим стилем - 13.01.2017 10:21

Шановні краяни!

   За доброю  українською традицією у нашому краї 14 січня відзначають старий Новий рік.  Цього дня ще святкують іменини Василя. Багата звичаєва культура щедрого вечора, водіння Кози чи Маланки дійшли до нас від діда-прадіда. Нинішнє покоління українців вносить до цих обрядів  сучасні елементи. У цьому виявляється великий духовний зв'язок багатьох поколінь нашого народу.

    У кожному населеному пункті Борщівщини склалися певні традиції: в одних діти організовують вертеп, в інших молодь ходить з Іродом, деінде водять Козу… У Горошовій, Усті, Шупарці, ряді інших сіл заздалегідь готуються до свята Меланії, яке перетворюється у величний народний маскарад з традиційними українськими колядками і щедрівками, віншуваннями, частуванням гарячою юшкою та дерунами, оригінальними макетами звірів, пародіями на відомих політиків,  неповторними костюмами.

    По-особливому виглядають народні строї: кожушки, вишивки, хустини. Втішає, що майстерність, досвід старших  із задоволенням успадковує молодь.

Воістину: нашому роду нема переводу. Пишаємося, що святкові карнавали приваблюють все більше гостей з інших регіонів України, аби пізнати своєрідну звичаєву культуру Надзбруччя та Придністров’я.

    Сердечно вітаю громаду краю з цими неповторними святами.Засіваю кожну домівку, кожну родину Борщівщини, наших друзів добірним зерном на добро, щастя. Бажаю усім міцного здоров’я, радості, благополуччя, порозуміння, наснаги у праці на благо краю і всієї України!

Христос народився! Славімо його!

                                                                                       З повагою Андрій Русенко,

                                                                                                  заступник   голови районної ради


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011