Новини

09.12.2020 09:44
ПОДАЄМО ДЕКЛАРАЦІЇ!!!

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ БОРЩІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 7 СКЛИКАННЯ07.12.2020 19:05
7 грудня - День місцевого самоврядування13.11.2020 15:54
15 листопада – День працівників сільського господарства09.11.2020 14:31
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва02.11.2020 14:31
Віват іменинники!      Архів новин

Урядові портали

 

ДФС України інформує - 12.08.2016 10:39

Якщо сума пенсії перевищує 10740 грн, то частина такого перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України. Згідно з п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого відповідно до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн), у частині такого перевищення.

Положення п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5%.

Відтак, якщо сума пенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) перевищує у 2016 році 10740 грн, то частина такого перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором.

Водночас пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону, військовим збором не оподатковуються.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Хто підпаде під перевірки, щоб визначити обсяг доходу для застосування РРО

З 26 липня 2016 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №439, якою затверджено Порядок здійснення контролюючими органами контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (при перевищенні в календарному році обсягу доходу понад 1 млн гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для таких платників єдиного податку є обов'язковим).

Відтак даний Порядок визначає механізм здійснення контролю та передбачає, що за наявності обставин, встановлених ПКУ, контролюючим органам надається право на проведення перевірок фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку другої і третьої груп.

Для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.

Податковий контроль за досягненням підприємцями, які є платниками єдиного податку, граничного обсягу доходу здійснюється шляхом комплексу заходів з урахуванням податкової інформації, зібраної та/або отриманої у порядку, передбаченому статтями 72 і 73 ПКУ.

Для отримання податкової інформації контролюючі органи можуть звертатися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин з письмовим запитом про подання податкової інформації, необхідної для здійснення податкового контролю та з метою з'ясування отриманого платниками розміру доходу.

Посадовим особам контролюючих органів надано право отримувати податкову інформацію щодо визначення граничного обсягу доходу шляхом проведення зустрічних звірок, які здійснюються у порядку, передбаченому пунктом 73.5 статті 73 ПКУ.

За наявності підстав, визначених підпунктами 78.1.1 - 78.1.18 пункту 78.1 статті 78 та підпунктами 80.2.1 - 80.2.7 пункту 80.2 статті 80 ПКУ, з метою здійснення контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу контролюючий орган може призначити та провести документальну позапланову та/або фактичну перевірки.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Скільки можна користуватися підзвітною готівкою

Відповідно до п.2.11 гл. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 із змінами та доповненнями, видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011