Новини

09.12.2020 09:44
ПОДАЄМО ДЕКЛАРАЦІЇ!!!

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ БОРЩІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 7 СКЛИКАННЯ07.12.2020 19:05
7 грудня - День місцевого самоврядування13.11.2020 15:54
15 листопада – День працівників сільського господарства09.11.2020 14:31
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва02.11.2020 14:31
Віват іменинники!      Архів новин

Урядові портали

 

ДФС України інформує - 29.03.2016 14:26

Найбільші суми митних платежів області надійшли від справляння податку на додану вартість

З початку 2016 року учасниками зовнішньоекономічної діяльності області сплачено 120,4 млн грн митних платежів, а це на 61,2% або на 45,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. За словами в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксани Антонович, найбільші суми митних платежів надійшли від справляння податку на додану вартість – 109,6 млн грн, також сплачено 10,1 млн грн мита, 400 тис. грн акцизного податку та 300 тис. грн плати за виконання митних формальностей та інших платежів.

Одними із основних причин збільшення надходжень порівняно з минулим звітним періодом були здійснення імпортних операцій підприємствами, що за певних обставин не працювали минулого року, збільшення обсягів імпорту підприємствами та сезонна активізація імпортерів сільськогосподарської техніки (всього підприємствами, які збільшили надходження порівняно з минулим роком, в лютому поточного року сплачено 26,6 млн грн або 37,4% від загальної суми сплачених митних платежів), а також оформлення в зоні діяльності митниці товарів підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС, в тому числі із східних областей України (сума сплачених такими підприємствами платежів склала      32,5 млн грн або 27% від загальної суми сплачених митних платежів).

Також додаткові суми платежів надійшли від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації товарів та країни їх походження в сумі 6,3 млн грн (5,2% від загальної суми сплачених митних платежів), з них:

- від контролю за правильністю визначення митної вартості товарів надійшло 5,8 млн грн;

- від контролю за правильністю визначення класифікації товарів – 461 тис. грн;

- від контролю за правильністю визначення країни походження – 62,6 тис. гривень.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Особливості тимчасового ввезення автомобілів, що належать іноземним компаніям та мають іноземну реєстрацію

Питання тимчасового ввезення транспортних засобів, які належать іноземним компаніям та мають іноземну реєстрацію, врегульовано положеннями Митного Кодексу України та Конвенції про тимчасове ввезення (далі – Конвенція).

Відповідно до п. 60 ст. 4 Митного Кодексу України транспортні засоби особистого користування – наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.

Статтею 1 Додатку С до Конвенції визначено, що приватне використання означає перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання. Статтею 1 Конвенції та п. 35 ст. 4 Митного Кодексу України встановлено, що поняття «особа» означає юридичну та фізичну особу.

Відтак згідно з положеннями Митного Кодексу України та Конвенції транспортні засоби, що належать іноземним компанія і мають іноземну реєстрацію, які тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не відносяться до транспортних засобів комерційного призначення. Митне оформлення таких транспортних засобів здійснюється згідно із ч. 3 ст. 380 Митного Кодексу України.

Відповідно до ч. 3 ст. 380 Митного Кодексу України тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД,  та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Спецрежим ПДВ: визначаємо код товару сільськогосподарської продукції

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо визначення відповідності сільськогосподарської продукції відповідному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД.

Відтак з 1 січня 2016 року, зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до яких в межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується. Так, суб’єкти спеціального режиму оподаткування суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом операцій.

Зауважимо, що для ведення податкового обліку за окремими видами сільськогосподарських операцій у складі податкової декларації з ПДВ із позначками «0121»-«0123», «0130» передбачено додаток 10(ДС10).

У разі необхідності визначення відповідності власно виробленої сільськогосподарської продукції відповідному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД для правильного відображення обсягів постачання таких товарів у податковій декларації з ПДВ та її додатках платник податку – суб’єкт спеціального режиму оподаткування має можливість отримати висновок від Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

Більш детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 04.03.2016 р. №7892/7/99-99-19-03-02-17 „Про порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ”.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

З квітня податкова накладна - нового формату

Саме з 1 квітня форма податкової накладної та Порядок її заповнення буде змінено відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307 (далі – Порядок №1307). При її складанні платнику необхідно пам’ятати основні правила:

- відповідно до п. 201.8 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та п. 1 Порядку №1307 виписати податкову накладну можуть лише зареєстровані платники податку на додану вартість;

- податкову накладну та додатки до неї складають винятково в електронній формі за умови реєстрації електронно-цифрового підпису уповноваженої платником податків особи (п. 201.1 ПКУ, п. 2 Порядку №1307);

- відповідно до п. 201. 1 ПКУ та п.5 Порядку №1307 податкову накладну складають на дату виникнення податкових зобов’язань продавця (постачальника), крім випадків, передбачених ПКУ;

- усі графи податкових накладних з вартісними показниками заповнюють у гривнях з копійками згідно п. 4 Порядку №1307;

- податкові накладні обов’язково реєструють в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також туди заносимо й ті, які продавець (постачальник) залишає в себе (п.п. 198.5, 199.1,201.1, 201.10 ПКУ та п. 3 Порядку №1307);

- податкові накладні не виписують на операції, що не є об’єктом оподаткування, включаючи перелічені в ст. 196 ПКУ;

- відповідно до п. 4 Порядку №1307 податкові накладні заповнюють українською мовою.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011