Новини

09.12.2020 09:44
ПОДАЄМО ДЕКЛАРАЦІЇ!!!

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ БОРЩІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 7 СКЛИКАННЯ07.12.2020 19:05
7 грудня - День місцевого самоврядування13.11.2020 15:54
15 листопада – День працівників сільського господарства09.11.2020 14:31
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва02.11.2020 14:31
Віват іменинники!      Архів новин

Урядові портали

 

ДФС України інформує - 05.02.2016 10:11

Подаємо декларацію зручним способом

Декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2015 році, платник податку подає в один із таких способів:

  • особисто або уповноваженою на це особою;
  • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Нагадуємо, що платники, які зобов’язані подавати таку декларацію, повинні зробити це до 1 травня 2016 року, а які хочуть отримати податкову знижку – до 31 грудня 2016 року

 

Особливості визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість

Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.

З метою забезпечення виконання нових правил оподаткування, запроваджених з 1 січня 2016 року наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. №21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (далі – Наказ №21) затверджена нова форма декларації з податку на додану вартість. Даний документ опубліковано в офіційному виданні "Урядовий кур’єр" 30 січня 2016 року.

Оскільки останні зміни в оподаткуванні, що запроваджені з 1 січня 2016 року, повною мірою можуть бути відображені лише в податковій декларації з податку на додану вартість, що затверджена Наказом №21, то податкова звітність з ПДВ, починаючи із звітного періоду січень 2016 року, подається усіма платниками податку за новою формою в електронному вигляді

Методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води

Державна фіскальна служба України листом від 27.01.2016 р. №2604/7/99-99-15-04-02-17 надає методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води. Відтак Додаток 5 (Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води, далі – Розрахунок) до Податкової декларації з рентної плати, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. №719 (далі – Декларація) заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі – платник).

У рядку 4 Розрахунку платники, які є первинними водокористувачами, зазначають інформацію щодо отриманого у визначеному законодавством порядку дозволу на спеціальне водокористування (далі – Дозвіл), зокрема, дата видачі та термін його дії. Платники, які не належать до категорії первинних водокористувачів, даний рядок не заповнюють.

Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатку 16 до Декларації складається окремий Розрахунок. Так, при заповненні рядка 6 Розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатку 16 до Декларації – Кодифікацію водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води, згідно з розділом IX Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води iз підземних водних об’єктів, у тому числі джерел (п. 2 частини другої ст. 3 Водного кодексу України, у розумінні місць природного або штучного виходу підземних вод на денну поверхню), що згідно iз законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення (далі – підземні водні об’єкти загальнодержавного значення), а також провадять або не провадять господарську діяльність iз транспортування та/або постачання обсягів таких вод з підземних водних об’єктів загальнодержавного значення споживачам, у рядку 6 Розрахунку зазначають код «1.1.1».

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води iз поверхневих водних об’єктів, що згідно iз законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення (далі – поверхневі водні об’єкти загальнодержавного значення), а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод з поверхневих водних об’єктів загальнодержавного значення споживачам, у рядку 6 Розрахунку зазначають код «1.3.1».

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води як iз поверхневих так i підземних водних об’єктів, що згідно iз законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення (далі – змішані джерела водопостачання загальнодержавного значення), а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод iз змішананих джерел водопостачання загальнодержавного значення споживачам, керуючись п. 255.10 ст. 255 ПКУ, складають два окремих Розрахунки (за джерелами походження обсягів води) із зазначенням у рядку 6 кодів:

«1.1.1» – у частині обсягів води, що видобута iз підземних водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка підземних вод у загальному обсязі спожитих вод iз змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача;

«1.3.1» – у частині обсягів води, що видобута iз поверхневих водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка поверхневих вод у загальному обсязі спожитих вод iз змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача.

Для аналогічного випадку у разі використання платниками водних об’єктів місцевого значення у рядку 6 Розрахунку відповідно зазначаються коди «1.2.1» та «1.3.2».

При цьому, платники, які видобувають та/або споживають обсяги води iз змішаних джерел водопостачання при обчисленні податкових зобов’язань iз рентної плати за спеціальне використання води застосовують ставки рентної плати встановлені для джерел, з яких формуюються змішані джерела відповідно до п.п. 255.5.1-255.5.2 п. 255.5 ст. 255 ПКУ.

Платники, які використовують воду, яка входить виключно до складу напоїв із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, складають два окремих Розрахунки. При цьому у рядку 6 Розрахунку зазначають як для обсягів води, що видобута iз підземних водних об’єктів, так i для води, що вилучена iз поверхневих водних об’єктів, код «2.1.1» та застосовують ставки рентної плати визначені у п.п. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 ПКУ. Для аналогічного випадку у разі використання платниками водних об’єктів місцевого значення – використовується код «2.2.1».

 

 


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011