Новини

09.12.2020 09:44
ПОДАЄМО ДЕКЛАРАЦІЇ!!!

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ БОРЩІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 7 СКЛИКАННЯ07.12.2020 19:05
7 грудня - День місцевого самоврядування13.11.2020 15:54
15 листопада – День працівників сільського господарства09.11.2020 14:31
9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва02.11.2020 14:31
Віват іменинники!      Архів новин

Урядові портали

 

Народ не забуде - 15.10.2014 09:43

    Велелюдні урочини з нагоди Дня українського козацтва, 72 роковин створення УПА відбулися у вівторок у Борщеві біля Могили борцям за волю України. Вони почалися панахидою за полеглих Січових стрільців, воїнів Української Галицької армії, УПА, учасників Небесної сотні. Священики Іван Яворський (УПЦ КП) і Богдан Боднар (УГКЦ) разом з присутніми просили у молитві до Пресвятої Богородиці кращої долі та миру для України. Виступаючі – Ярослав Галяс, голова райдержадміністрації, Галина Свідінська, голова Спілки дітей політв’язнів і репресованих, Ганна Юрків, небога активістка УПА, інші – говорили про високий дух наших попередників, необхідність знання історії держави і краю, консолідацію суспільства. Аматори Худиківського і районного будинків культури, просвітяни Марія Храпчинська і Петро Довгошия виконали повстанські пісні. Патріотична лірика звучала у виконанні учасників театру слова РБК. Кошики квітів до пам’ятних місць поклали Ярослав Галяс, в.о.заступника керівника виконавчого апарату районної ради Петро Трембіцький, міський голова Іван Башняк, керівники громадських організацій.

    У Бабинцях відбулося освячення меморіальної дошки на стінах школи, яку свого часу закінчив повстанець , референт Служби Безпеки УПА у Борщівському районі Михайло Лукій («Нечай»). Його коротке, яскраве, як спалах зірки, життя, патріотизм, відповідальність варті для наслідування нинішнім поколінням. Проживши всього 24 роки, він залишив добрий слід у земляків, побратимів по боротьбі. Про це йшлося на відкритому уроці Пам’яті. У ньому взяли  не тільки участь школярі, а й громада села. У заході взяли участь Ярослав Галяс, голова райдержадміністрації, Орест Ярема, Павло Андрушків, депутати районної ради, Ганна Костів -  Гуска, поетеса, член НСПУ і НСЖУ, Ростислав Красовський, начальник відділу освіти райдержадміністрації, Емілія Шушко, свідок тих подій, Богдан Лукій, брат загиблого…Патріотичні та повстанські пісні звучали у виконанні місцевих і аматорів з Борщева. Дошку святив о.Василь Щур. До Могили  борцям за волю України лягли живі квіти.

    Того ж дня делегація Борщівщини, очолювана Ярославом Галясом, головою РДА, і Петром Трембіцьким, в.о. заступника керівника виконавчого апарату районної ради, взяла участь у мітингу-реквіємі біля пам’ятного хреста на місці спалення генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у с.Гуків на Хмельниччині. Панахиди, покладання квітів, запалення свічок, інші заходи відбулися у селах району.


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011