Новини

22.05.2020 13:15
До уваги депутатів районної ради!21.05.2020 12:46
День вишиванки20.05.2020 12:26
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-1919.05.2020 15:06
Депутати працювали у комісіях18.05.2020 14:33
Оперативна інформація      Архів новин

Урядові портали

 

Величне дійство у Борщеві - 09.09.2013 15:53

Традиційно на початку осені Борщів перетворюється на своєрідну мекку для справжніх поціновувачів народних ремесел, українського шитва. Особливе місце у цьому ряду посідає борщівське чорне вишиття. Декого приваблює борщ, бо що не село то свій рецепт, тонкощі приготування. Тож і у ці суботньо-недільні дні  Борщів вирував у веселкових барвах, у переливах мелодій пісень і танців. Програма святкувань була доволі насиченою. Напередодні фестивалю «В Борщівському  краї цвітуть вишиванки» борщів’яни святкували День міста. Кожен, з огляду на вік і інтереси, мав можливість вибрати собі щось до душі: відбулися спортивні змагання, в місцевому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Борщів через віки», працювала дитяча ігротека, а центр міста прикрасили композиції з квітів, які підготували трудові колективи, свою продукцію виставили підприємства харчопереробної галузі. Заряд гарного настрою додали народний артист України Богдан Сташків та молоді виконавці з Івано-Франківська.

    Наступного дня на майдані Незалежності керівники району Ярослав Верхола та Ярослав Роздольський, міський голова Іван Башняк за участі  народного артиста України Гриця Драпака та Наталії Фаліон (керівника нині відомого гурту «Лісапетний батальйон») розпочали у двох величезних казанах приготування борщу, яким славиться район. Свою повагу мешканцям Борщівщини і численним гостям краю виявив голова обласної держадміністрації Валентин Хоптян, керівники держадміністрацій і рад районів області. Було чимало гостей з різних регіонів України: з Львівщини, Прикарпаття, Полтавщини, Київщини… Втішає, що на фестиваль прибули офіційні делегації з Нового Томишля (Польща), Шіляле (Литва),  Кули, Врбасу (Сербія). З двох останніх міст до того ж приїхали мистецькі колективи, які репрезентували мистецтво українців, що мешкають в цій країні. Побували на святі й народні депутати Іван Стойко та В’ячеслав Кириленко.

    Гості оглянули виставки декоративно-ужиткового мистецтва, які підготували всі населені пункти району. Передати словами це надзвичайно важко – це варто просто побачити. Домінувала звісно борщівська чорна вишивка. Саме про таємниці шитва, унікальність технології, особливості кольорової гами йшлося на науково-практичній конференції «Борщівська народна сорочка : матеріали, крій, техніка шитва». Фундаментальну працю (в книзі понад 300 сторінок тексту та ілюстрацій) представили Людмила та Олексій Покусінські. Не бракувало на фестивалі виробів народних умільців – вишивальниць, гончарів, ткачів, різб’ярів… В наметах кожної сільської ради району гостей частували борщем з пампушками, смаженою рибою, тертюхами, паляницею з маком, узваром, тощо.

    На малій сцені виступали фольклорно-етнографічні колективи краю та сусідніх областей. А на великій сцені відбувався концерт за участю Богдана Сташківа, Гриця Драпака, заслужених артистів України Павла і Петра Приймаків, Микола Савчука, ансамблю «Ватра»… Справжній фурор у численної публіки викликав виступ «золотої скрипки» світу Василя Попадюка, інструментального гурту «ПапаДюк» з Канади. До пізна вирувало свято, залишивши багато вражень і позитивних емоцій. Фестиваль вишиванки і борщу – справжня визитівка Борщівського краю. Тішить, що його проведення підтримують благодійники, такі як «КнауфГіпсСкала», «ДінтерСкала», Борщівський цукровий завод та інші підприємства, окремі меценати.


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011