Новини

24.01.2020 10:23
Відбулись урочистості з нагоди 101-ї річниці Соборності України23.01.2020 12:38
Рішення Тернопільської обласної ради №1555 від 17.12.2019 року


22.01.2020 09:26
22 січня – День Соборності України21.01.2020 12:08
До уваги депутатів районної ради!21.01.2020 11:46
Відбулася нарада      Архів новин

Урядові портали

 

Свято вишиванки та борщу на Борщівщині - 20.09.2016 10:01

Традиційно на початку осені  наш край відсвяткував обласний фольклорно-мистецький фестиваль ”Борщівська вишиванка”. На свято з’їхалося  багато гостей.

    Організаторів фестивалю привітали голова облдержадміністрації Степан Барна, облради Віктор Овчарук, голови Борщівської райдержадміністрації Людмила Юзьків, райради Іван Кобилянський, народний депутат України Олег Барна.

Майстер-клас з технології  крою, техніки  шитва та  вишивки  борщівської сорочки йшлося на науково-практичній конференції «Борщівська народна сорочка». Фундаментальну працю  представили Людмила та Олексій Покусінські.

    Села Борщівщини підготували виставки робіт народної творчості – вишивку, ткані речі, вироби з бісеру та ін.

    Вирував ярмарок, де представили свої вироби народні майстри з Косова і Коломиї, Тернопілля і Чернівців, Львова, Яремчі.

  

  На майдані Незалежності керівники району Людмила Юзьків та Іван Кобилянський, народний артист України Гриць Драпак, голова обласної ради Віктор Овчарук, народний депутат Олег Барна у двох величезних казанах приймали участь в приготуванні борщу, яким славиться район. Кожна територіальна громада частувала чисельних гостей борщем, пампушками, тертюхами, варениками, паляницею з маком, голубцями, рибою тощо.

   Було чимало гостей з різних регіонів України: з Львівщини, Прикарпаття, Полтавщини, Київщини… Втішає, що на фестиваль прибули  делегації з  Польщі, Литви.

 На великій сцені відбувався концерт за участю Героя України, лауреата Шевченківської премії, народного артиста України Василя Зінкевича, народного артиста України Григорія Драпака, поета-пісняра Степана Галябарди (м.Київ), мистецьких колективів Київської, Хмельницької, Львівської, Донецької, Тернопільської  областей, з Мінська (Білорусія) …. До пізньої пори вирувало свято, залишивши багато вражень і позитивних емоцій. Фестиваль вишиванки і борщу – справжня  візитівка  Борщівського краю.

   Попри святковість дійства, учасники та гості фестивалю не забули про наших захисників на Сході України. Було організовано збір коштів для учасників АТО.Тішить, що проведення фестивалю підтримують спонсори і меценати.


  Розробка та дизайн - www.siriusone.net

Офіційний сайт Борщівської районної ради 2011