Акцизний податок у фіскальному чеку
Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199, визначено формат та розрядність даних, що зберігається у фіскальній пам’яті реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО), у якому передбачено відображення не менше 6 груп з оподаткування товарів (послуг).
Враховуючи п.п. 3.5 п. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614, рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.
Таким чином, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.
Роз’яснення стосовно даного , а також інших питань щодо оподаткування можна отримати у Центрі обслуговування платників податків Борщівського відділення Чортківської ОДПІ за адресою: м. Борщів, вул. Ярослава Кондри 5, каб.102,106, а також за телефоном 2-12-58, 2-14-45.
Електронний сервіс для платників ПДВ
З 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до неї, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній та/або розрахунку коригування.
Для формування податкових накладних в електронному вигляді платник податків самостійно обирає будь-яке програмне забезпечення, що формує вихідний файл у форматі, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФСУ. Або може користуватись програмними забезпеченнями:
-
«Системи формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді»;
-
«Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»».
Ці програми можна безоплатно отримати на веб-порталі ДФСУ у розділі «Електронна звітність».
Розроблено також новий електронний сервіс, який надає змогу платнику податків за запитом до ДФС безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування з ЄРПН.
Крім того, покупці - платники податку мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані їх контрагентами. Для цього потрібно надіслати в електронному вигляді запит до Реєстру, за яким отримує електронне повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Така податкова накладна вважається такою, що отримана від постачальника.
Роз’яснення стосовно даного , а також інших питань щодо оподаткування можна отримати у Центрі обслуговування платників податків Борщівського відділення Чортківської ОДПІ за адресою: м. Борщів, вул. Ярослава Кондри 5, каб.102,106, а також за телефоном 2-12-58, 2-14-45.
Випадки для застосування податкового компромісу
Процедура податкового компромісу (згідно з пунктом 2.2 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України від 17.01.2015 № 13) поширюється на:
1. випадки добровільного декларування платником податків занижених податкових зобов’язань з податку на додану вартість (далі – ПДВ) та податку на прибуток у відповідних податкових звітних періодах до 1 квітня 2014;
2. випадки добровільного декларування платником податків занижених податкових зобов’язань у разі, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки;
3. випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені відповідно до норм Податкового кодексу України;
4. неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура адміністративного оскарження;
5. неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового оскарження.
Слід зазначити, що податковий компроміс з урахуванням строків давності застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди.
Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).
Роз’яснення стосовно даного , а також інших питань щодо оподаткування можна отримати у Центрі обслуговування платників податків Борщівського відділення Чортківської ОДПІ за адресою: м. Борщів, вул. Ярослава Кондри 5, каб.102,106, а також за телефоном 2-12-58, 2-14-45.